  • NMC0805X5R224K50TRPLPF
NMC0805X5R224K50TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805X5R224K50TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805X5R224K50TRPLPF
Description:
220nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805X5R224K50TRPLPF
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    2mm