  • NMC0603NPO510J50TRPF
NMC0603NPO510J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603NPO510J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603NPO510J50TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
51pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 338
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603NPO510J50TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    800μm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm