  • NMC-L0402NPO200J50TRPF
NMC-L0402NPO200J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-L0402NPO200J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-L0402NPO200J50TRPF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
20pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
NMC-L0402NPO200J50TRPF
  • Package / Case
    0402
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Depth
    500μm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    1mm