  • NMC-L0201NPO330J25TRPF
NMC-L0201NPO330J25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-L0201NPO330J25TRPF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NMC-L0201NPO330J25TRPF
Package:
0201
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
NMC-L0201NPO330J25TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V