  • NLX2G32AMX1TCG
NLX2G32AMX1TCG
advertisement
Manufacturer No:
NLX2G32AMX1TCG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NLX2G32AMX1TCG
Package:
8-XFLGA
Datasheet:
NLX2G32AMX1TCG
Description:
3.7 ns ns Gates & Inverters Surface Mount Surface Mount 1.65V~5.5V V 1μA μA
Quantity:
In Stock : 4757
Step5Bar-code shipping tag
NLX2G32AMX1TCG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    NLX2G32
  • Pin Count
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Circuits
    2
  • Propagation Delay
    3.7 ns
  • Quiescent Current
    1μA
  • Family
    2G
  • Logic Function
    OR
  • Current - Output High, Low
    32mA 32mA
  • Logic Type
    OR Gate
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    3.7ns @ 5V, 50pF
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-XFLGA
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    1.65V~5.5V