  • NLV25T-8R2J-EF
NLV25T-8R2J-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLV25T-8R2J-EF
HK JDW NO:
769-NLV25T-8R2J-EF
Datasheet:
NLV25T-8R2J-EF
Description:
Quantity:
In Stock : 62
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLV25T-8R2J-EF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLV-EF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.1mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    160mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.05Ohm Max
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    160mA
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm