  • NLP70-9693
NLP70-9693
advertisement
Manufacturer No:
NLP70-9693
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-NLP70-9693
Package:
Datasheet:
NLP70-9693
Description:
Quantity:
In Stock : 787
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLP70-9693
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    NLP70 (70W)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    5.50Lx3.00W x 1.26 H 139.7mmx76.2mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    70W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P12
  • Number of Outputs
    3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CE, CSA, cURus, VDE
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    10.5A 10.5A 650mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Voltage - Output 3
    12V