  • NLFC453232T-6R8M-PF
NLFC453232T-6R8M-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLFC453232T-6R8M-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLFC453232T-6R8M-PF
Package:
1812 (4532 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLFC453232T-6R8M-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLFC
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    140mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • DC Current
    300mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm