  • NLCV32T-1R0M-EFR
NLCV32T-1R0M-EFR
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-1R0M-EFR
HK JDW NO:
769-NLCV32T-1R0M-EFR
Datasheet:
NLCV32T-1R0M-EFR
Description:
Quantity:
In Stock : 7503
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-1R0M-EFR
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLCV-EF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.7A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    66mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 7.96MHz
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm