  • NLCV25T-1R5M-EFRD
NLCV25T-1R5M-EFRD
advertisement
Manufacturer No:
NLCV25T-1R5M-EFRD
HK JDW NO:
769-NLCV25T-1R5M-EFRD
Datasheet:
NLCV25T-1R5M-EFRD
Description:
Quantity:
In Stock : 18
Step5Bar-code shipping tag
NLCV25T-1R5M-EFRD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLCV-EFD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    890mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    216mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Rated Current-Max
    0.89A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm