  • NLC322522T-6R8M
NLC322522T-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
NLC322522T-6R8M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLC322522T-6R8M
Package:
Datasheet:
NLC322522T-6R8M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLC322522T-6R8M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Wirewound Chip
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Current
    210mA
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    770mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm