  • NKN-50JR-52-3R3
NKN-50JR-52-3R3
advertisement
Manufacturer No:
NKN-50JR-52-3R3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-NKN-50JR-52-3R3
Package:
Axial
Datasheet:
NKN-50JR-52-3R3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKN-50JR-52-3R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    NKN
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Diameter
    0.55 mm