  • NJW4107U3-33B-TE1
NJW4107U3-33B-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJW4107U3-33B-TE1
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJW4107U3-33B-TE1
Package:
TO-243AA
Datasheet:
NJW4107U3-33B-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 8139
Step5Bar-code shipping tag
NJW4107U3-33B-TE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    130μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.12V @ 100mA
  • PSRR
    56dB (1kHz)