  • NJU7221U32-TE1
NJU7221U32-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJU7221U32-TE1
Manufacturer:
New Japan Radio (NJR)
HK JDW NO:
564-NJU7221U32-TE1
Package:
SOT-89
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3 SOT-89
Quantity:
In Stock : 10935
Step5Bar-code shipping tag
NJU7221U32-TE1
  • Package / Case
    SOT-89
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    100mA
  • Power Dissipation-Max
    300mW
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    3.2V
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Current - Input Bias
    19μA
  • Max Input Voltage
    12V
  • Dropout Voltage
    600mV
  • Min Output Voltage
    1.176V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm