  • NJ-100M-6806
NJ-100M-6806
advertisement
Manufacturer No:
NJ-100M-6806
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-NJ-100M-6806
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet:
NJ-100M-6806
Description:
NJ-100M-6806 datasheet pdf and Oscillators product details from Taitien stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NJ-100M-6806
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    NJ-100M-6800
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Voltage - Supply
    12V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    380mA
  • Height
    13.208mm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm