  • NHD-3.5-320240FT-CSXN-CTP
NHD-3.5-320240FT-CSXN-CTP
advertisement
Manufacturer No:
NHD-3.5-320240FT-CSXN-CTP
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-NHD-3.5-320240FT-CSXN-CTP
Package:
Description:
3.5" EVE2 TFT SUNL MODULE CAP TO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-3.5-320240FT-CSXN-CTP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    SPI
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    70.68mm W x 53.16mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Capacitive
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Diagonal Screen Size
    3.5 88.90mm