  • NFZ32BW3R6HN10L
NFZ32BW3R6HN10L
advertisement
Manufacturer No:
NFZ32BW3R6HN10L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFZ32BW3R6HN10L
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
NFZ32BW3R6HN10L
Description:
Ferrite Beads 1210 3.6ohm 30%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFZ32BW3R6HN10L
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    EMIFIL®, NFZ32BW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Impedance
    3.6Ohm
  • Max DC Current
    2.55A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    36mOhm
  • Impedance @ Frequency
    3.6Ohm @ 1MHz
  • Height
    1.7018mm