  • NCV8177AMTW085TCG
NCV8177AMTW085TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCV8177AMTW085TCG
HK JDW NO:
598-NCV8177AMTW085TCG
Package:
8-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCV8177AMTW085TCG
Description:
Enable Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 8-WFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2990
Step5Bar-code shipping tag
NCV8177AMTW085TCG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, Wettable Flank
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.85V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • PSRR
    75dB (1kHz)