  • NCM21NPO222J100F
NCM21NPO222J100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM21NPO222J100F
HK JDW NO:
10881-NCM21NPO222J100F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM21NPO222J100F
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    6.6mm
  • Width
    3.18mm