  • NCM21NPO101J200F
NCM21NPO101J200F
advertisement
Manufacturer No:
NCM21NPO101J200F
HK JDW NO:
10881-NCM21NPO101J200F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM21NPO101J200F
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    6.6mm
  • Width
    3.18mm