  • NCM20X7R223K100F
NCM20X7R223K100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM20X7R223K100F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NCM20X7R223K100F
Package:
Datasheet:
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
NCM20X7R223K100F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm