  • NCM15NPO200J200F
NCM15NPO200J200F
advertisement
Manufacturer No:
NCM15NPO200J200F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NCM15NPO200J200F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NCM 20pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM15NPO200J200F
  • Series
    NCM
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm