  • NCD103M50Z5UTRF
NCD103M50Z5UTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCD103M50Z5UTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NCD103M50Z5UTRF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 20% -55/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCD103M50Z5UTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -55/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    7mm