  • NBRS2H100T3G-VF01
NBRS2H100T3G-VF01
advertisement
Manufacturer No:
NBRS2H100T3G-VF01
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NBRS2H100T3G-VF01
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
NBRS2H100T3G-VF01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBRS2H100T3G-VF01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    8μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    790mV @ 2A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A