  • NAZJ330M10V4X6.1NBF
NAZJ330M10V4X6.1NBF
advertisement
Manufacturer No:
NAZJ330M10V4X6.1NBF
HK JDW NO:
10881-NAZJ330M10V4X6.1NBF
Description:
33μF Capacitor 104mA
Step5Bar-code shipping tag
NAZJ330M10V4X6.1NBF
    FLAT
  • Mounting Feature
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1717
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Ripple Current
    104mA
  • Tan Delta
    0.19
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    850 mΩ
  • Height
    6.1mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm