  • NAZJ151M25V8X10.5NBF
NAZJ151M25V8X10.5NBF
advertisement
Manufacturer No:
NAZJ151M25V8X10.5NBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NAZJ151M25V8X10.5NBF
Package:
Datasheet:
Description:
NAZJ 150μF Capacitor 552.5mA
Step5Bar-code shipping tag
NAZJ151M25V8X10.5NBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NAZJ
  • JESD-609 Code
    e6
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.0375mA
  • Ripple Current
    552.5mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    80 mΩ
  • Height
    10.5mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    8.3mm