  • NAWE100M50V6.3X5.5NBF
NAWE100M50V6.3X5.5NBF
advertisement
Manufacturer No:
NAWE100M50V6.3X5.5NBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NAWE100M50V6.3X5.5NBF
Package:
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 28mA
Step5Bar-code shipping tag
NAWE100M50V6.3X5.5NBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2826
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    28mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    5.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm