  • NATT472M6.3V16X17HSF
NATT472M6.3V16X17HSF
advertisement
Manufacturer No:
NATT472M6.3V16X17HSF
HK JDW NO:
10881-NATT472M6.3V16X17HSF
Package:
Description:
4700μF Capacitor 900mA
Step5Bar-code shipping tag
NATT472M6.3V16X17HSF
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    4700μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.2961mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Tan Delta
    0.3
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%