  • NAP-20-472-DXE
NAP-20-472-DXE
advertisement
Manufacturer No:
NAP-20-472-DXE
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NAP-20-472-DXE
Package:
Datasheet:
NAP-20-472-DXE
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 20A 0.5 mA/ 1.0 mA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NAP-20-472-DXE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Series
    NAP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    500μA
  • Current
    20A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    250V