  • NACZ331M50V12.5X14TR15F
NACZ331M50V12.5X14TR15F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ331M50V12.5X14TR15F
HK JDW NO:
10881-NACZ331M50V12.5X14TR15F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 620mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACZ331M50V12.5X14TR15F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Size Code
    5050
  • Leakage Current
    0.165mA
  • Ripple Current
    620mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    140mOhm
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    14mm
  • Length
    13.6mm
  • Width
    12.8mm