  • NACY100M25V4X6.3TR13F
NACY100M25V4X6.3TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACY100M25V4X6.3TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACY100M25V4X6.3TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 90mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACY100M25V4X6.3TR13F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.45Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1717
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    4mm
  • Height
    6.3mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm