  • NACK101M35V8X10.5TR13F
NACK101M35V8X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACK101M35V8X10.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACK101M35V8X10.5TR13F
Package:
Aluminum
Description:
100μF Capacitor 20% 600mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACK101M35V8X10.5TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.035mA
  • Ripple Current
    600mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    8.3mm