  • NACEW471M63V16X17TR15F
NACEW471M63V16X17TR15F
advertisement
Manufacturer No:
NACEW471M63V16X17TR15F
HK JDW NO:
10881-NACEW471M63V16X17TR15F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% Tape & Reel 630mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACEW471M63V16X17TR15F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    420mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
    6767
  • Leakage Current
    0.2961mA
  • Ripple Current
    630mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    16mm
  • Height
    17mm
  • Length
    17.7mm
  • Width
    17mm