  • NACEW101M25V6.3X8TR13F
NACEW101M25V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACEW101M25V6.3X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACEW101M25V6.3X8TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Tape & Reel 91mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACEW101M25V6.3X8TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.32Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.025mA
  • Ripple Current
    91mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm