  • NACE471M10V8X10.5TR13F
NACE471M10V8X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACE471M10V8X10.5TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACE471M10V8X10.5TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% Tape & Reel 300mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACE471M10V8X10.5TR13F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm