  • NACE221M4V6.3X5.5TR13F
NACE221M4V6.3X5.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACE221M4V6.3X5.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACE221M4V6.3X5.5TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 82mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 4800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NACE221M4V6.3X5.5TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.64Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.0088mA
  • Ripple Current
    82mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.35
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    5.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm