  • MYQ4Z-02 DC100/110
MYQ4Z-02 DC100/110
advertisement
Manufacturer No:
MYQ4Z-02 DC100/110
HK JDW NO:
607-MYQ4Z-02 DC100/110
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY GP 4PDT 100/110VDC PCB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MYQ4Z-02 DC100/110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver (Ag), Gold (Au)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MY
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    3.75kOhm
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    11mA
  • Must Operate Voltage
    88VAC
  • Contact Rating (Current)
    1A
  • Must Release Voltage
    33VAC