  • MY4Z-S AC110/120
MY4Z-S AC110/120
advertisement
Manufacturer No:
MY4Z-S AC110/120
HK JDW NO:
607-MY4Z-S AC110/120
Package:
Datasheet:
MY4Z-S AC110/120
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MY4Z-S AC110/120
  • Series
    MY
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.43kOhms
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    8.4mA
  • Release Time
    20ms
  • Must Operate Voltage
    96VAC
  • Contact Rating (Current)
    3A
  • Must Release Voltage
    36VAC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -55°C~70°C