  • MXO45HS-3C-1M8432
MXO45HS-3C-1M8432
advertisement
Manufacturer No:
MXO45HS-3C-1M8432
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45HS-3C-1M8432
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 120
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MXO45HS-3C-1M8432
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2008
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; ANTISTATIC BAG; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Depth
    13.2mm
  • Frequency
    1.8432MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    1.8432MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    5.5118mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    13.208mm