  • MXO45-2C-32M0000
MXO45-2C-32M0000
advertisement
Manufacturer No:
MXO45-2C-32M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45-2C-32M0000
Package:
Datasheet:
MXO45-2C-32M0000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXO45-2C-32M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    14
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; ANTISTATIC BAG; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    32MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    20.8mm x 13.2mm x 6.1mm
  • Operating Frequency
    32MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.1054mm
  • Length
    20.8026mm
  • Width
    13.208mm