  • MXLSMBJ170AE3
MXLSMBJ170AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBJ170AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMBJ170AE3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXLSMBJ170AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBJ170AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    275V
  • Peak Pulse Current
    2.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA