  • MX575LBC162M000
MX575LBC162M000
advertisement
Manufacturer No:
MX575LBC162M000
HK JDW NO:
536-MX575LBC162M000
Package:
6-LLGA
Step5Bar-code shipping tag
MX575LBC162M000
  • Package / Case
    6-LLGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MX57
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.375V~3.63V
  • Frequency
    162MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Current - Supply (Max)
    95mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    162MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm