  • MWLP350-1003-II
MWLP350-1003-II
advertisement
Manufacturer No:
MWLP350-1003-II
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-MWLP350-1003-II
Package:
Datasheet:
MWLP350-1003-II
Description:
MEDICAL LOW PROFILE 1.0IN HEIGHT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWLP350-1003-II
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLP350 (350W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.00 H 127.0mmx76.2mmx25.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    200W 350W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    8.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 390VDC