  • MVU14-250DMK
MVU14-250DMK
advertisement
Manufacturer No:
MVU14-250DMK
HK JDW NO:
2-MVU14-250DMK
Package:
Datasheet:
MVU14-250DMK
Description:
Quantity:
In Stock : 325
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MVU14-250DMK
  • Contact Material
    Copper
  • Weight
    1.249647kg
  • Gender
    Male
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Length
    23.622mm
  • Length - Overall
    0.930 23.62mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm