  • MVU14-187DFX
MVU14-187DFX
advertisement
Manufacturer No:
MVU14-187DFX
HK JDW NO:
2-MVU14-187DFX
Package:
100
Datasheet:
MVU14-187DFX
Description:
Quantity:
In Stock : 10684
Step5Bar-code shipping tag
MVU14-187DFX
  • Contact Material
    Brass
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    100
  • Weight
    272.15545g
  • Gender
    Female
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Length
    19.812mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm