  • MVM10JB10K0
MVM10JB10K0
advertisement
Manufacturer No:
MVM10JB10K0
HK JDW NO:
762-MVM10JB10K0
Package:
Radial
Datasheet:
MVM10JB10K0
Description:
Radial, Through Hole 10kOhm, 10W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MVM10JB10K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MVM
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.472W 16.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.417 36.00mm