  • MU18-187DMK
MU18-187DMK
advertisement
Manufacturer No:
MU18-187DMK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MU18-187DMK
Package:
Datasheet:
MU18-187DMK
Description:
Quantity:
In Stock : 959
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MU18-187DMK
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
    Copper
  • Weight
    453.59237g
  • Body Material
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    Scotchlok™
  • Feature
    Butted Seam
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600V
  • Depth
    4.74mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Body Plating
  • Insulation
    Non-Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    16.256mm
  • Length - Overall
    0.640 16.26mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm