  • MT9D115W00STCK25AC1-750
MT9D115W00STCK25AC1-750
advertisement
Manufacturer No:
MT9D115W00STCK25AC1-750
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MT9D115W00STCK25AC1-750
Package:
Die
Purchasing and Inquiry
MT9D115W00STCK25AC1-750 Overview
Safety precautions are taken by packaging the image sensors in Die packages. In order to operate properly, the image sensors should supply a voltage of 1.7V~1.95V 2.5V~3.1V. An image sensor with a dynamic range of 63.9 dB should be used. According to the specification, the image sensor's optical format is 1/5 inch.
MT9D115W00STCK25AC1-750 Features
Moisture Sensitivity Level (MSL): Vendor Undefined
Pixel Size: 1.75μmx1.75μm
Active Pixel Array: 1600H x 1200V
Operating Temperature: -30°C~70°C TJ
Master Clock: 85 MHz
MT9D115W00STCK25AC1-750 Applications
There are a lot of ON Semiconductor MT9D115W00STCK25AC1-750 Image Sensors applications.
  • Cell Phones
  • Intrusion / Movement detection
  • Cellular and Picture Phones
  • Altimeter for drones
  • Surveillance Applications
  • Temperature sensing element for
  • intelligent building air conditioning
  • Motion Monitoring
  • Visual IR thermometers
  • Automatic vehicle guidance
Step5Bar-code shipping tag
MT9D115W00STCK25AC1-750
  • Package / Case
    Die
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C TJ
  • Published
    2015
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Type
    CMOS
  • Additional Feature
    ELECTRONIC ROLLING SHUTTER, IT ALSO OPERATES AT 2.50-3.10 V ANALOG SUPPLY VOLATGE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.95V 2.5V~3.1V
  • Frames per Second
    15
  • Pixel Size
    1.75μmx1.75μm
  • Active Pixel Array
    1600H x 1200V
  • Dynamic Range
    63.9 dB
  • Optical Format
    1/5 inch
  • Master Clock
    85 MHz