  • MT18HVF12872Y-53EB1
MT18HVF12872Y-53EB1
advertisement
Manufacturer No:
MT18HVF12872Y-53EB1
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
HK JDW NO:
533-MT18HVF12872Y-53EB1
Package:
240-RDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HVF12872Y-53EB1
  • Package / Case
    240-RDIMM
  • Published
    2002
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Number of Elements
    18
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    533MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Access Time
    50 ps
  • Max Frequency
    533MHz