  • MSS1278-103MLD
MSS1278-103MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSS1278-103MLD
HK JDW NO:
3194-MSS1278-103MLD
Datasheet:
MSS1278-103MLD
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1278-103MLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.7A
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    9.36A
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    24.3mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • RMS Current (Irms)
    5.7A
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm